Агропелет

Agropellet

Що таке агропелет?

Агропелет (Agropellet, Agripellet) – так само як і пелет, є видом відновлювального палива у вигляді гранул. Агропелет, на відміну від пелет, виготовляється з відходів сільськогосподарської продукції. Виготовляють його в основному з збіжжя, стебел зеленої маси, сіна, енергетичних культур, а також з іншої біомаси, яку можна спалювати.

Енергетична цінність пелету 14-18 МДЖ/кг, а кількість попелу по спалювані становить 1-4%.

 

Переваги агропелет

Низька ціна палива

Агропелети коштують приблизно вдвічі дешевше ніж пелети з дерева. Це пов’язано з нижчими цінами сировини для виробництва і меншим часом відновлення біомаси. Агропелет продається так як і звичайний пелет: в мішках по 15кг або 25 кг, та в Біг-Багах. Є набагато простішим в зберіганні і транспортуванні.

Вигода

Спеціально для цього виду палива створений пальник PellasX M-line – завдяки обертовій камері згорання, при високому коефіцієнті спалювання, пальники очищаються автоматично, що в цьому випадку є дуже важливо.

Варто зазначити, що кількість попелу при цьому в два рази менша, ніж по спаленню вугілля найкращої якості, а сам попіл є екологічним добривом.

Екологія

Нульовий баланс CO₂

Спалення біомаси відбувається з виділенням CO₂, якого рослини з яких була виготовлена біомаса отримали в процесі фотосинтезу, на відміно від спалення вугілля, при спалені якого виділяються шкідливі гази.

Біомаса, яка швидко відновлюється

У порівнянні з не відновлюваним викопним паливом, пелети мають екологічні переваги – деревні гранули можуть виготовлятися з біомаси, яка відновлюється щороку: солома, сільськогосподарські культури та інше!

Подвійна утилізація

Біомаса в процесі утилізації може бути використана подвійно.
По-перше, в процесі створення агропелет використовується сільськогосподарські, лісові та промислові відходи. По-друге, попіл, який виникає після спалення агропелет є багатий на мікроелементи і є додатком до компосту.

Доступність

Продукція агропелет на відміно від пелет дерев’яних не залежить від переробки дерева у регіоні. Це означає, що агропелет є більш доступним. Крім того, швидкість відновлення біомаси та безперервність сільськогосподарського виробництва гарантує постійне виробництво агропелет, наявність сировини для виробництва та низьку ціну. Агропелет вже завоював популярність у багатьох країнах Європи та світу.