Переваги опалення пелетами

Вартість опалення пелетами

Низькі затрати для модернізації котла

Пелетні пальники можна встановити практично на будь-який дизельний, твердопаливний чи газовий котел. Це означає, що немає необхідності змінювати котел і витрачати додаткові кошти. Інвестиції на встановлення пелетного пальника повертаються максимум за два роки.

Ціна пелет

Порівняння цін на пелет

Ціна на газ як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб суттєво зросла в Україні. Тому збільшилась економія при використані пелет як альтернативи газу. Пелет не потрібно імпортувати – виробників пелет дуже багато в Україні у всіх регіонах.

Пелету доброї якості (18 МДж/кг) в Україні можна купити за 2000 грн./т., тоді як кінцева вартість газу для юридичних осіб станом на липень 2015 року становить 8939 грн. за 1000 куб.м. Теплотворність газу в Україні приблизно 34 МДж/куб.м.

Порівняння коштів опалення

Теплотворність Ціна
Природній газ 34 МДж/куб.м. 8,9 грн./куб.м.
Пелет 18 МДж/кг 2 грн./кг.

При нескладних обчисленнях отримуємо економію:
2.35 рази!

Різноманітність видів палива

Ціни на пелету різняться в залежності від їх якості. Найкраща пелета в Україні коштує 2400 грн., але також можна купити дерев’яну пелету за 1800 грн. В пальниках можна спалювати і іншу біомасу, таку як овес, кісточки. Але варто звернути увагу, щоб ця біомаса була сухою.

Зручність для користувача

Самоочищення пальника від попелу

Робота пальника Pellas X є повністю автоматичною. Крім того, два типи технологічних рішень забезпечують довший час без сервісної роботи пальника та самоочищення пальника від попелу.

В пальниках серії X та Hybrid, запатентована система змішування палива в камері згорання покращує процес горіння, тим самим зменшує кількість попелу. А в пальниках серії Revo також використовується запатентована технологія обертової камери згорання, яка забезпечує самоочищення від попелу, навіть при використані пелет гіршої якості.

Автоматизована робота

Сучасні панелі управління повністю контролюють роботу пальника, а в разі потреби повідомляють про помилки. Коли потреба тепла в будинку знижується, панель управління зменшує подачу палива або вимикає пальник на певний час, при знижені температури до певного рівня – пальник автоматично вмикається. Роботою пальника можна керувати за допомогою кімнатного термостату, а також за допомогою комп’ютера або телефону.

Чистота

Зберігання палива

Пелет продається в щільних, сухих упаковках з яких його слід пересипати до бункерів (силосів). Найчастіше пелет продається в мішках по 15 кг. або 25 кг., або в великих мішках Big-Bag по одній тонні. Пелет необхідно зберігати в сухих, добре вентильованих приміщеннях. Бункери Pellas X доступні в розмірах 300, 450, 600 i 1200 літрів.

Горіння

Пелет, який виготовлений з дерева в процесі згорання має приємний запах. Кількість попелу залежить від якості пелет, зазвичай це в межах 0,2 – 1%. За рік при опалені будинку 160 м2 виділяється від 10 до 47 кг. попелу. Це означає, що пальник необхідно чистити не дуже часто, а попіл можна використовувати як добриво. При виборі пелет варто брати до уваги його якість і відсоток попелу. Чим більше попелу містить пелет, тим частіше необхідно чистити пальник.

Екологія

Вибираючи пелет як спосіб опалення дбаємо про навколишнє середовище:

Вторинне використання відходів

Пелет виникає з відходів, а по його спалюванню ми отримаємо багатий на мінеральні речовини попіл, який повторно можна використати як добриво.

Нульовий баланс CO₂

Спалюючи пелет, ми не збільшуємо кількості CO₂ в атмосфері, оскільки при спалювані пелет виділяє його стільки, скільки рослини одержали його в процесі фотосинтезу.

Швидко відновлюване паливо

На противагу нафті, газу чи вугіллю, процес відновлення біомаси триває мало, від року до кільканадцяти років.