Найчастіші Питання – FAQ

Який пальник до мого котла?

Найчастіше обираємо пальник у відповідності до потужності котла, а якщо діапазон потужності не співпадає, тоді необхідно обирати пальник вищої потужності. Пальник меншої потужності буде споживати більшу кількість енергії (і палива) у котлі більшої потужності. Якщо застосовуємо пальник більшої потужності, то варто пам’ятати що надмірна потужність пальника не буде використана котлом, бо максимальну потужність котла не вдасться збільшити.


До якого котла може бути застосований пелетний пальник?

До кожного, який має камеру згорання, в якій зміститься полум’я і попіл від згорання пелети. Конструкція камери згорання немає значення, важливо, щоб котел давав нам можливість якнайпростішого монтажу пальника – в дверцях котла або збоку. З огляду на великий ризик пошкодження котла, не рекомендується його монтаж в котлах з відкритим водяним теплообміником, такий монтаж може викликати розгерметизацію котла.
Пелетні пальники монтуються на більшості твердопаливних котлів – газових, дизельних, вугільних та нафтогазових.


Які виробники котлів фабрично монтують пальники PellasX в своїх пристроях?

Список виробників , які пропонують пелетні котли з нашими пальниками завжди збільшується.
Актуальний список виробників станом на 01.09.2018.

 • BLACKSMITH BS 16, 24, 32, 45;
 • Viadrus A68 3,6–35 kWt;
 • EKO GREŃ Pellet Mini потужність від 16 до 44 kWt;
 • Enka Nowa Sól – ENKA SET NATURA потужність 12, 15, 20, 25, 35 kWt;, більша потужність під запитом;
 • Ekoster Lubnia;
 • GALMET Genesis Plus KPP потужність 10, 15, 20, 25, 34 kWt;
 • GALMET Genesis KPP потужність 12, 16, 24 kWt;
 • GALMET Genesis 2 KPP потужність 12 kWt;
 • GT Heizung – GTH EKO потужність від 12 до 34 kWt;
 • KALVIS K2 потужність від 16 до 30 kWt;
 • Krzaczek – SKP Bio i SKP Bio Multi потужність 16-50 kWt;
 • Kotły Żar – потужність від 15 до 60 kWt;
 • Lumo Bio Max потужність від 15 до 45 kWt;
 • MAGA P 20 PREMIUM потужність від 20 kW до 60 kWt;
 • Mering Nowa Karczma – EKO MG потужність 16, 22, 28, 36, 44 kWt;;
 • METAL-FACH, SEG Pellet потужність 15, 20, 25, 30 kWt;
 • PEREKO – KSP Pelet i KSR Beta Pelet потужність від 15-50 kWt;
 • Stropuva P 20 kWt;
 • Warmhaus Industrial Pellet 98-500 kWt;
 • Warmhaus Black / Black Pellet 27-98 kWt;
 • Wróblewski Brusy – W-P;
 • Viadrus A0C потужність від 21 до 28 kWt;
 • Viadrus A2C потужність від 20 до 30 kWt;
 • Viteco Mini Compact 16-24kWt;
 • Viteco Mini 16-45kWt;
 • Zielke Stezyca – KPZP.

Як часто необхідно чистити мій котел з пелетним пальником?

Прийнято, що пальники малої потужності повинні бути очищені раз на тиждень – для очищення від попелу, очищення рушти. Звісно періодичність очищення залежить перш за все від якості пелети. Щороку необхідно перевірити і очищати камеру згорання котла – в деяких дизельних котлах її розмір може зменшитися навіть на половину, що часто призводить до плавлення поліетиленової труби пальника.


Згорів датчик температури – що робити?

Датчик температури пальника відповідає за безпеку використання нашого пристрою. Коли він згорить, система заблокує роботу пальника до моменту заміни датчика на новий. Необхідно зв’язатися з сервісом для замовлення нового датчику.


Згорів розпалювач – що робити?

Замовити новий в сервісі. Але це не означає що Ви повинні сидіти в холодному будинку і чекати на заміну. Можна використати наприклад розпалювач до гриля, який необхідно подати на пелети в момент коли на екрані з’явиться символ розпалювача. Аби не робити це кожен раз під час очікування на заміну, радимо на панелі управління виставити режим «Нагляд».


Купив пальник PellasX деякий час тому. Зараз хочу розбудувати існуючу систему. Чи необхідно купувати новий пальник?

після купівлі хочемо змонтувати додатковий датчик, термостат або модуль до нашого пальника, без перешкод можемо це зробити. Нова помпа? Змішувач? Керування через інтернет? Немає проблем – можемо це зробити без необхідності придбання нової панелі управління і користуватися нею одразу. У випадку монтажу модулю дистанційного управління через інтернет може виникнути необхідність перепрограмування.


Чи спалення пелету є безпечним?

Загалом спалення пелети є цілком безпечним. Звісно це залежить від способу спалення пелети. Наприклад в ретортному пальнику, який призначений для спалювання екогорошку (вугілля), пелети також добре спалюються які і в пальнику так і в …. подавачі і бункері зберігання пелети, що є дуже ризиковим і небезпечним. Частина виробників попереджує нас про це. Також необхідно зазначити що просто збільшується використання пелети в таких пристроях.

Пальники PellasX містять багато запобіжників, які гарантують безпечне спалення пелети. Починаючи від того, що не працюють постійно – їх спосіб роботи є подібним до пальників газових чи дизельних – використовують паливо тільки коли це необхідно. Завдяки правильній подавачі пелети – мінімізуємо ризик викиду полум’я. Процеси контролюються через датчик температури пальника, який моментально може заблокувати роботу пальника, якщо температура буде вище норми.

Всі ці запобіжники, дають відповідь на це запитання – пальник PellasX є повністю безпечним. Хоч завжди є так званий «людський фактор» – лінощі, недбальство чи просто брак інформації про необхідний сервіс пальника. Також пальники PellasX мають трубку подавача зроблену з матеріалу, який буде плавитися в аварійній ситуації. Завдяки цьому можемо бути впевнені в безпечності котельні.

Якщо відповідати на запитання про безпеку, варто згадати про причини небезпечних ситуацій. Монтаж пальника до котла, який не відповідає вимогам, наприклад замала камера згорання, тяга димоходу, або використання його не за призначенням. Також фактором небезпеки є несвоєчасне очищення пальника, невідповідний сервіс, управління пальником під впливом алкоголю.


Чому пальник PellasX є таким дорогим?

Ціна є поняттям відносним – найкращим прикладом є набагато дорожчі пальники виробників з Західної Європи. Звісно на ринку можна знайти і дешевші пальники. Але частина з них це технологічно застарілі продукти, складні в обслуговувані або які просто не працюють. Деякі працюють протягом якогось часу, а потім коли перестають працювати – продавець інформує нас що не зможе провести його сервіс, бо попросту це занадто дорого. Ми цей сервіс можемо провести.


Яка різниця між пальником з внутрішнім подавачем, і пальником гравітаційним?

Гравітаційний пелетний пальник є продовженням концепції ретортного пальника, але дуже вимогливий до якості пелети. Пальник з внутрішньою подачею не настільки вимогливий до якості пелети. Пальники PellasX не вигідні для виробників високоякісних гранул, оскільки (на жаль для них) вони також спалюють пелети гіршої якості, ще краще з цією функцією справляються пальники лінії REVO. Ще однією перевагою пальника з внутрішньою подачею є можливість більш точного дозування палива, що безпосередньо впливає на якість горіння та рівномірність роботи пристрою. Додатковий подавач також гарантує нам, що пелета буде подана в напрямку і кількості, яка необхідна.


Яку пелету можна використовувати в пальниках PellasX ?

В пальниках PellasX можемо спалювати пелету з дерева та деякі види агропелети (лінія REVO),діаметром 6-8мм. Наші пальники «не ображаються» коли використовуємо пелету низької якості, агропелету (але варто пам’ятати що при цьому зменшується робоча потужність пальника, та періодичність очищення пальника та його сервіс).


Чи робота пальника PellasX є автоматичною?

Використання пальника PellasX є цілком автоматизованим – від автоматичного розпалу, автоматичного регулювання роботи пальника, і наглядом над роботою котла.